• Uncategorized
  • 0

Deri tasmalar köpek yürüyüşü için en iyi çalışır

Son zamanlarda diğer insanların köpeklerini çok fazla çalıştırdığım için, özellikle naylon, flexi ve deri olmak üzere mümkün olan her tasma aralığıyla uğraştım. Herkes için mükemmel bir tasma yoktur, sadece her özel köpeğe bağlıdır.

Ama çoğu köpeğin ihtiyaçlarını şekillendirmek için genel bir tasma seçmek zorunda olsaydım, standart, 6 metrelik deri tasma olurdu. Bu tasmayı bir flexi ile karşılaştırmayacağım, çünkü hepiniz Flexi tasmalar hakkında tam olarak nasıl hissettiğimi anlıyorsunuz. Bu yazıda tartışmaya bile değmezler. Bunun yerine, deri tasmalarını naylon tasmalarıyla karşılaştıracağım.

Deri tasmalarını kavramak basittir. Bir köpek yürüyüş sırasında çekerken ve onu yanımda tutmaya çalıştığımda, Naylon tasmalar bazen ellerimi sürekli çekimden kabarcıklar sağlayacaktır. Bu deri ile gerçekleşmeyecek. Deri kavraması daha kolaydır, yanı sıra ellerimden dökülmez veya kaymaz. Deri tasma hakkında sevdiğim bir şey, birkaç ay kullanımdan sonra tam olarak nasıl yumuşadığıdır. Son zamanlarda Mighty Paw’dan deri tasmayı kullanıyorum.

Deri tasmalar yıpranmayacak. Zamanla, naylon tasma yıpranmaya veya zayıflamaya başlar. Naylon taslak masrafları yaklaşık 7 dolar, bu yüzden bir köpeğin ömrü sürmeyecekler. Yanlış olduğuma inanıyorsanız, büyük olasılıkla köpeğinizi son derece sık yürümemenizdir. Bir hafta kullanırsanız bir tasma kalıcı olarak dayanabilir.

Ancak bir deri tasma, günde saatlerce kullanıldığında bile yıllarca sürebilir. Derin zamanla nasıl daha yumuşak hale geldiğini tam olarak seviyorum.

Deri tasmalar daha dayanıklıdır. Bazı köpekler naylon tasma ile, özellikle de gerçekten ince bir tür çiğneyebilir. Kalın naylon bir köpeğin çiğnemesi daha zordur, ancak o kadar kalın olduğunda, çok hantal olduğu için yürümek için pratik değildir. Deri tasma ile her iki sorunum da yok. Tabii ki, bazı köpekler de deri tasmalarla çiğneyebilir, ancak hızlı veya kolay değil.

Bu gerçekten deri için olumsuz bir taraf: çok sayıda köpek deri çiğnemeyi seviyor (birçoğu da naylon çiğneyecek olsa da). Son derece ilk kez Ace’i yalnız bıraktım dairede bir ayak yedi ve ilk deri tasması yarısında. Ancak çiğnemedi. Bu yüzden şimdi, kullanmadığımızda tasmasını her zaman gardıropta tuttuğumdan eminim.

Altı ayak eğitim için mükemmel bir uzunluktur. Aynı şekilde, çimleri koklaması veya rahatça yürümesi için uzun süre sağlamak istediğimde ona yeterli alan sağlıyor. Ancak topuklama söz konusu olduğunda, altı metrelik uzunluk, köpeğimi yakın tutmak istediğimde çok zahmetli değil. Tabii ki, naylon tasmalar altı metrelik uzunlukta da mevcuttur.

Çoğu deri tasmalar kahverengi veya siyahtır, ancak bunları her türlü renkte keşfedebilirsiniz. Modaya göre taslakları seçen insanlardan biriyseniz, pembe, bejeweled deri tasmalar bile yaparlar, bu yüzden heyecanlanın.

Tamamen naylon tasmalara karşı değilim. Küçük köpekler, iyi eğitimli köpekler yürümek veya dışarıda hızlı bir gezi için kullanmak için iyidirler. Onları yürümek için kendim kullanacağım, köpeğimi veya diğer insanların köpeklerini çalıştıracağım. Ancak, çeken bir köpeği eğitmek veya yürümek için deri gidilecek yöntemdir.

Tercih ettiğiniz tasma türü nedir? (Eğer flexi ise, insanların bu şeyleri neden gerçekten kullandıkları konusunda bana bir konuk yayınlamalısınız.)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *