• Uncategorized
  • 0

Nazik Lider vs Prong yaka ve Basit Yürüyüş Kablo Demeti

Her köpek için en iyi çalışan bir eğitim yakası yoktur ve bu yazı ile aldığım şey budur.

Heck, her durumda bir evcil köpek için en iyi çalışan bir yaka bile yok!

Evcil köpeğimi şehir merkezinde yürümek, bir kahve getirmenin yanı sıra çanta satın alırken, örneğin huzurlu bir doğa koruma alanında yürümekten farklı yöntemdir.

Bu yazıda, Weimaraner’ımı yürürken kullandığım üç araçtan hoşlanmadığımı ve neyi sevdiğimi açıklıyorum, Remy:

nazik lider
çatal yaka ve
Basit Yürüyüş Yüreksiz Koşum

Nazik lider vs çatal yaka vs kolay yürüyüş koşum

(Her iki araç da bu resimlerde yavrularımda biraz büyük, ancak uzun süredir değil!)

Hangisi en iyisi?

Bunu çözmediğiniz durumda, hiçbir araç mükemmel değildir.

Gerçek şu ki, köpek yavrusu ne olursa olsun, her zaman devam eden bir çalışma ne olursa olsun çekiyor.

“Büyülü” bir araç keşfetmemek, eğitim ile ilgilidir. Eğitim üzerinde çalışmaya devam ederken bana yardımcı olacak bir eğitim aracı kullanıyorum.

Bir köpeğin çekilmesini sınırlamak zaman alır. Bu gerçekten sabır, eğitim, tutarlılık ve herkesi güvende tutarken evcil köpeğinizi yönetmenize yardımcı olduğunuz aracı keşfetmekle ilgilidir.

Size sadece hangi yakaların en iyi olduğunu söyleyebilirim.

Peki Remy için hangi yaka en iyisidir?

En büyük köpek yelpazesi için nazik lider en iyisini seviyorum (ben de bir evcil köpek yürüteç ve kurtarma gönüllüsüm).

Bununla birlikte, nazik lider, Remy için üç aracın en kötüsüdür. Onun için, çatal yaka ile basit yürüyüş koşum takımı arasında bir kravat. En iyi karar vermedim, bu yüzden ne yaptığımıza bağlı olarak aralarında dönüyorum. Aşağıya bakınız.

Nazik lider

Nazik lideri seviyorum, ancak evcil köpeğim Remy için iyi çalışmıyor.

Nazik lider köpeğin namlusuna (ata benzer) uyuyor. Evcil köpeği çektiğinde, yaka köpeğin namlusunu dikkatlice çekmek ve yan yana yönelmek için oluşturulur.

Nazik lider, çok sayıda köpek için çok iyi çalışıyor ve benim en büyük tavsiyem. Şimdiye kadar büyük olasılıkla 100 köpek kullandım.

Ancak, Remy için o kadar da iyi değil.

Remy ağzını kapatır (nefes nefese olmaktan kaçınır), başını alçak ve yan tarafa koyar ve tüm yürüyüşe karşı zorlaşır. Bu, malzemeyi gözlerinin altına ovmak için tetikler, cildi çiğ ve gözlerini rahatsız eder. Onu incitiyor. Yarım saat sonra neredeyse nefes nefese olmamaktan sıcak bir vuruş yapıyor.

İnsanları geçtiğimizde, umutsuzca namlusuna pençe veriyor ve arka bacaklarında duruyor, insanların yanı sıra diğer köpeklerin de tepki vermesini tetikliyor.

Beni utandırmanın yanı sıra beni utandırıyor ve Remy de aynı şekilde hayal kırıklığına uğradı.

Yani, harika bir uyum değil.

Daha iyi olacağını umarak denemeye devam ediyorum, ancak normalde oldukça sinir bozucu.

Çatal

Bir çatal yaka, etrafında, çekerken köpeğin boynuna hafif baskı yapan düz “çatallar” olan bir zincir yakasıdır. Yatık yakası tam olarak ne kadar sıkılabileceği ile sınırlıdır. (Bu bir martingale yakası.)

İnsanlar, Blog’umu bir huff içinde bırakarak, çatal yakalı kelimeden bahsettiğimde gerçekten paniğe kapılmaya eğilimlidir. (Yani lütfen bunu yapma.)

Bu yüzden sormak zorundayım, insanlar çatalların uçlarında “çivili” veya keskin olduğuna inanıyor mu? Düz oldukları için.

Remy’yi 5 aylıkken çatal yaka olarak değiştirdim, bu yüzden yaklaşık 8 aydır kullanıyoruz.

Gece ve gün gibi.

Onunla çok daha mutlu ve artık yüzünde “Bucks” ya da pençeler değil. Onun üzerinde en çok başka bir araçtan daha fazla yönetiyorum, aynı zamanda gürültülü, genç bir weimaraner üzerinde yönetmenin çok önemli. Sadece daha da büyüyecek.

Ancak çatal yaka mükemmel değil.

Remy hala kullanırken çekiyor ve boynunda neredeyse sabit bir baskı olmasını sevmiyorum.

İşte bu yüzden basit yürüyüş koşumunu denedim…

Kolay Yürüyüş Olmayan Kablo Dışı

Basit yürüyüş koşum takımı, bir köpeğin çekilmesinin etkilerini sınırlayan ve aynı zamanda köpeğin göğsünün etrafındaki koşum takımını ve çektiğinde omuzları sıkılaştıran bir naylon kablo demetidir. Onu dikkatlice yana çekiyor ve çekmeyi rahatsız ediyor.

Büyük bir şey aldım, bu yüzden Remy’ler bu resimlerde hala biraz gevşekti, ancak uzun sürmedi!

Basit yürüyüş koşum takımı Remy için oldukça iyi çalışıyor gibi görünüyor. Tüm baskıyı boynundan almasını seviyorum. (Yine de, cildini kollarının altına çiğ ovuyor. Ah.)

O hala Pulls while using it (of course), however it does make our walks a lot more satisfying as well as he seems happier too. The simple walk harness is a lot more efficient with Remy than I expected. There’s a reason you see so lots of people utilizing them. Çalışırlar!

My primary issue with the harness is it still enables Remy the flexibility to jump on people. He’s able to truly introduce HIMSELF at people while using it. Like, it seems to assist him get AIR! have you ever seen anything like it? Ha!

The prong collar works much better for controlling him when he tries to jump.

Because of this, I tend to utilize the prong collar when I’m walking both my dogs together by myself since it provides me a lot more control. On my longer strolls as well as hikes with Remy by himself, I tend to utilize the harness.

Let’s deal with it, the harness likewise provide me a possibility to kind of “check out” from training while still keeping my pet dog relatively managed as long as no people are around. This is something all of us requirement at times, contributing to the popularity of this harness.

Here’s my in-depth post on no pull harnesses you may discover helpful.

So what’s the verdict?

Well, I utilized the gentle Leader for my lab mix Ace. It worked the very best for him.

For Remy, I rotate between the prong collar as well as the simple walk harness as well as the gentle Leader. They all work … kind of.

There is no tool that works finest for each pet dog in every situation!

I utilize three tools everyday between my two dogs.

For quick potty breaks, the prong collar works finest for Remy since I can keep him under manage around off-leash dogs that walk by often on our street. I can stop him from jumping as well as wiggling around.

For longer walks around the community or hiking, the simple walk harness is finest since if Remy’s going to be pulling it takes the pressure of his neck.

And for the walks where I take both dogs by myself, I like to have Remy as well as my new pup Rip both on simple walk harnesses. It assists me handle them however I can checkout from formal heel training.

It is challenging to wrangle two big dogs, pick up poop, bring the poop bags as well as maneuver around other residents.

It’s the worst when I’m undoubtedly choosing up poop as well as somebody barges over with her dogs. “CAN WE state HI!”

Um … hi? Numara?

But still, I requirement to be able to manage my dogs even if other people are being idiots. So, that’s where all these tools come in.

No collar is perfect. No pet dog is perfect. I’m definitely not perfect!

What tool do you currently utilize the most for walking your dog?

Do you have any type of comments to add about any type of of these collars?

Let me understand in the comments!

İlgili Mesajlar:

Chain slip collars from Mighty Paw

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *