Köpekleri tanıtmak

Köpekleri kurtarmaya yardımcı olmanın yollarından biri onları evlat edinme olaylarına getirmektir. Genellikle çok daha “zorlu” köpekler yeterince dışarı çıkmazlar ve bu da onları insanların önünde olmadıkları için benimseme olasılığını daha da az hale getirir.

Evlat edinme etkinliklerinde, köpekler normalde potansiyel sahipler tüm farklı köpekleri karşıladıkları için kendilerini satarlar. Bir evcil köpek hakkında bir şey ideal kişinin dikkatini çekecek ve inanıyorum ki her köpek için orada biri var.

Geçen hafta kurtarma çoban karışımlarından birini bir evlat edinme etkinliğine getirdim. Sasha, geçen yıl onunla egzersiz ve eğitim yoluyla geçirdiğim her zaman en sevdiğim köpeklerden biri. Yine de, geçen Perşembe Sasha’yı ilk kez evime getirdim, onu mutt asımla tanıştırdım ve aynı zamanda bir evlat edinme etkinliğine götürdüm.

Köpeklerin diğer köpeklerle sosyalleşmesi gerekiyor

Bir barınakta veya yatılı olarak yaşayan herhangi bir evcil köpeğin, önemli bir süre boyunca pent-up enerji, karışıklık, hayal kırıklığı ve muhtemelen zayıf sosyalleşme becerilerine sahip olacak.

Sasha veya Ace’in saldırganlık gösterdiğini hiç görmedim, ancak iki köpeği tanıtırken bazı risklerin olduğunu biliyorum. Bu yüzden Sasha ve Ace’i başarı için ayarladım.

Tasma saldırganlığı

Köpeklerin başka bir evcil köpek kafası ile tanışırlarsa agresif davranma olasılığı daha yüksektir. Sahipler tipik olarak tasmayı geri çekerek çok daha fazla gerginliğe neden olur ve evcil köpeğin ilerlemesine neden olur.

Ace ve Sasha ile kafa kafaya yüzleşmekten kaçınmak için eşimden biraz yardım istedim. Sasha’yı eve getirdiğimde, onu yavaşça yolumuza doğru yürüdüm, böylece Josh ve Ace yetişebilir.

Daha sonra köpeklerin göz teması kurmadan birbirlerini koklayabilmeleri için yan yana yürüdük. Köpeklerin birbirlerinin izmaritlerini koklayabilmeleri için tek bir dosya bile yürüdük. Güzel, biliyorum.

Kısa yürüyüşümüzde köpeklerin birbirlerini koklamalarına izin verildiğinde, ikisi de tehdit altında hissettim. Gerginlik yoktu. Her ikisinin de kuyrukları ve kafaları rahatlamıştı. “Oh, merhaba. Nasıl gidiyor?” Ve buydu.

Köpekler güvensizliğe tepki verir

Köpekler içgüdüsel olarak güvensizliğe saldıracaktır. Bu nedenle, köpekleri tanıtırken herhangi bir tereddüt, gerilim veya endişe göstermemek çok önemlidir.

Her zaman enerjimin ve etrafımdaki köpekleri nasıl etkilediğinin farkındayım. Ayrıca ACE’nin güvenlik seviyelerinin farkındayım.

Ace’nin sosyalleşme becerileri ve güveni geçen yıl iyileşti çünkü her zaman evcil hayvan oturan köpekleri teşvik ediyorum. Hatta ACE’yi agresif veya utangaç köpeklere sahip müşterilerin veya arkadaşların sosyalleşme becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak için kullanıyorum. Bir evcil köpeğin başka bir evcil köpekle sahip olabileceği her pozitif etkileşim paha biçilmezdir.

Ace güvensizliği gösteren tek zaman, nazik liderini giydiği zamandır. Bu nedenle, onu aldığında yeni köpeklerle tanıştırmıyorum. Başka bir evcil köpeğin ona saldırması riski çok yüksek.

Nazik lider Ace’i kontrol etmek için faydalı olsa da, onu anında itaatkar ve güvensiz hale getirir. Gergin, kuyruğu bacaklarının arasına giriyor ve başı aşağı iniyor. Köpekleri tanıtırken ekstra kontrole ihtiyacınız varsa çatal yakalar veya boğulma yakaları daha iyidir.

Birlikte yürüyüş köpekleri

İki köpeği sosyalleştirmenin en kolay yolu onları birlikte yürümektir. Ace ve Sasha uygun şekilde tanıtıldıktan sonra onları yürüyüşe çıkardım. Önde yürümelerine izin vermedim. Bunun yerine, ortada benimle bir paket ve her iki tarafta bir evcil köpek olarak seyahat ettik.

Bu yürüyüş özellikle Sasha için çok önemliydi. Sadece başka bir köpekle yan yana yürümekle kalmadı, aynı zamanda evlat edinme olayından önce iyi bir egzersiz yaptı. İlk önce yürümeden bir evlat edinme etkinliğine geri dönmesini beklemek haksızlık olur.

Birlikte Çoklu Köpek

Evlat edinme etkinlikleri gibi toplantılarda her türlü insanlar ve köpekler olacak. Yapabileceğim en iyi şeyin kendi eylemlerimin ve işlediğim evcil köpeğin eylemlerinin tam olarak farkında olması olduğunu öğrendim. Herkesi kontrol edemiyorum, ama kendi köpeğimi kontrol edebilirim.

Sasha çok iyi davrandı ve düzinelerce diğer köpeklerle kokladı ve etkileşime girdi. Kafa çatışmalarından kaçınmayı sağladım. Ayrıca Sasha’yı başka bir şekilde çeken, akciğer, havlayan veya kontrolden çıkan köpeklerden uzak tuttum.

İnsanlar köpeğin bakış açısından durumlara baktığında ve evcil köpeği başarı için ayarladıklarında, evcil köpeğin güvenini oluşturmak ve sosyalleşme becerilerini geliştirmek için çok daha kolay bir zamana sahip olacaktır. Bir kurtarma köpeği durumunda, yeni koruyucu evini veya sonsuza dek evini bulma şansı daha yüksek olacak!

Sasha veya birlikte çalıştığım diğer kurtarma köpekleri hakkında çok daha fazla bilgi için, Fargo Pet Dog Epponment sayfamı ziyaret ettiğinizden emin olun.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *