• Uncategorized
  • 0

Köpeğinizin Kış Sezonu Cilt Sorunları

Kaşıntısı ve Hava Durumun aksine çizilmesine pawsible öneriler ve hizmetler, bir mevsim yok gibi görünüyor. Yağmur yağarken, dışarıda rüzgarlı ve sıcaklıklar gençlerden otuzlu yaşlara kadar değişmekle birlikte, hayvanlarımız hala sıcak yaz aylarında yaşadıkları gibi kış mevsimi cilt sorunlarından alevlendirilebilir.

CEVA Hayvan Sağlığı ile Veteriner Dermatolog Ursula Thomas, Lenexa, Kan. Kış mevsimi aylarında çok daha fazla iç mekan yaşam tarzı nedeniyle kötüleşti.

“Ek olarak, evlerde kuru sıcaklık, hastanın kaşıntı isteğinde bir artışa neden olabilir. Bu nedenle, bir evcil hayvan sahibi, evcil hayvanların cilt hastalığı için topikal tedavi seçeneklerine ek olarak, çevre yönetimi önlemleri hakkında konuşmak için kış mevsiminde ve kış mevsimi boyunca veteriner hekiminin yardımını aramalıdır.

“Kaşıntı bir kılık değiştirme ustasıdır. Birçok köpek ve kediler bize kaşıntılı olduklarının yanı sıra pençelerini, karnını veya bacaklarını yalayarak veya başlarını veya kulaklarını çizerek hoş olmayan olduklarını gösterdiğinden, ‘tımar’ örtüsü altında hızlı bir şekilde saklanabilir. Böylece, kaşıntının sunumu genellikle yoldaşlarımızın basit bir tımar alışkanlıkları ile karıştırılır.

“Douxo ® sakin sprey ve fare gibi nemlendirici spreylerin yanı sıra sık sık banyo ve/veya nemlendirici spreylerin uygulanması tavsiye edilebilir. Sahibi, alerjik bir evcil hayvanın uygun şampuanla düzenli olarak banyolanmasının, evcil hayvanın semptomlarından birkaçını kolaylaştırmaya yardımcı olabileceğini kabul etmelidir. Tersine, bir hayvanın yanlış şampuanla yıkanması, iyilikten çok daha fazla hasara neden olabilir. ”

Evcil hayvanımızın cildi, CEVA hayvan sağlığı ve sağlıklı yaşam yetkililerine göre, çevresel saldırganlara karşı ilk savunma hattıdır, ayrıca dermatolojik koşulları ele almak ve sağlıklı bir cilt bariyerini korumak için, Douxo gibi kullanımı kolay hizmetler sunarlar. ® ve ayrıca tedavi süresi, bağlama süresi yapan geleneksel dermatoloji ürünleri.

İşte bazı Douxo ürünlerinin bir özeti:

Douxo® Calm, kaşıntıyı ve alerjik koşullarla bağlantılı iltihaplanmaya yardımcı olmak için çok hedefli bir yöntemle cilt alerjilerinin durma döngüsüne yardımcı olur.

Douxo® Seborea, tüm Seborea tiplerini ele almaya yardımcı olmak ve cilt hücrelerinin ve sebum üretiminin yeniden dengelemesine yardımcı olmak için kullanılabilir.

Douxo® klorheksidin, klorheksidine ve tırmanışa yanıt veren cilt enfeksiyonlarının uygulanmasında kullanılır. Aynı şekilde, cilt tahrişlerini yatıştırmaya yardımcı olan ve sağlıklı bir cilt bariyerini destekleyen bir bileşen içerir.

Douxo® bakımı ve Douxo misel hizmeti, kulakların sağlıklı olmasının yanı sıra en hassas derileri ve sağlıklı tutulmasına yardımcı olmak için formüle edilmiştir.

Evcil hayvanlarımızın dermatolojik sorunlarını çevreleyen zorluklar hakkında size daha fazla bilgi sunmak için geliştirilen Thomas ile bu Soru -Cevap’a göz atın:

S: Lütfen bugün gören en tipik köpek bozukluklarını veteriner hekimleri listelemek ve ev sahibi tarafından ele alınabilecek mi?

C: Köpekler ve kediler, cilt alerjileri (alerjik dermatit), parazitik cilt hastalıkları, bakteriyel ve mantar cilt enfeksiyonları gibi cilt kanserine ve farklı oto-immün gibi çok çeşitli cilt problemlerinden deneyimleyebilir. cilt rahatsızlıkları. Kurul sertifikalı bir veteriner dermatolog olarak mesleğimde, köpeklerde ve kedilerdeki en tipik teşhis edilen cilt sorunu alerjik dermatit olmuştur. Ne yazık ki, ikincisi, tedavi edilemez bir cilt hastalığını temsil eder. Bununla birlikte, veteriner cilt uzmanları, PET ebeveyni ve Hastanın genel uzmanı ile yakın bağlantıda çalışmaya ve evcil hayvanlara ve sahibinin ihtiyaçlarına ve beklentilere uyan bir tedavi planı oluşturmak için adanmıştır.

S: Sahipler, bir kontrol için cilt problemleri olan evcil hayvanı almadan önce ev ilaçlarını kullanarak veteriner maliyetlerinden tasarruf edebilir mi?

C: Her türlü ciltle ilgili tedavinin uzun süreli başarısı için, evcil hayvan ebeveynlerinin, hayvanların hayatının tüm programı boyunca genel uzmanları ve dermatolog ile yakın zamanda temas kurmaları inanılmaz derecede önemlidir. Bu, onları evcil hayvanların sağlık ve sağlıklı yaşam durumundaki her türlü modifikasyona en iyi yanıt verecek şekilde donatacak sürekli veteriner desteğini garanti eder ve ideal olarak öngörülebilir gelecekte cilt hastalığının alevlerinden kaçınmalarına izin verir.

S: Köpek ve kedi katları önemli ölçüde değiştiğinden, yoğunluk ve şekil, teşhis edilmesi çok daha zor olan ve daha sonra bir veteriner dermatolog olarak bakan bazı ırklar var mı?

C: Saç tipine ve saç katının uzunluğuna bağlı olarak, cilt veteriner hekiminin yanı sıra sahibi tarafından kolayca görülebilir veya olmayabilir. Böylece, cilt lezyonları, köpeklerde ve yoğun bir kat olan kedilerde uzun süre tespit edilmeyebilirveya son derece uzun saçlar. Bu nedenle, rutin bazda cildin ve saç ceketinin tam bir değerlendirmesinin yanı sıra, değişiklikler fark edildiğinde veteriner hekimi uyarmaları tavsiye edilir. Benzer şekilde, veterinerler yoğun ve/veya uzun saç ceketine sahip bir hayvan için herhangi bir tür topikal tedavi reçete ettiklerinde, etkilenen bölgelerde saçları mümkün olduğunca kısa kesmek için hastanın en iyi ilgi oranında olabilir. Tedavi süresi boyunca ve/veya basit bir uygulamanın yanı sıra etkilenen cilt alanlarının gözlemlenmesini sağlayan bırakma spreyleri gibi bir tedavi kullanmak.

S: Cortizon atışları, cilt problemleri olan hayvan için kısa süreli rahatlama sunmak için sadece bir ‘bant yardımı’ mı?

C: Cilt alerjilerinin iyileştirilemeyeceğini akılda tutarak, veteriner, evcil hayvanın seçilen ilaçlardan en az miktarda yan etkisi ile rahat olmasını sağlayan bir tedavi planı oluşturmak için yorulmadan çalışacaktır. Sağlanan bir müşteri için en iyi eşleşmeyi temsil eden ilaçlar, özel evcil hayvanın mevcut sağlık ve sağlıklı yaşam durumunun tam değerlendirmesine ve tercih edilen tedavi hedeflerine dayanarak seçilen ilaçlardır. Bu seçeneği etkileyen unsurlar, evcil hayvan ebeveyninin parasal çok yönlülüğünün yanı sıra, hastanın hastalığının şiddetini, evcil hayvanın yaşam tarzını ve sahibinin de yer alır.

Her türlü hayvan derisi hastalığı için tek bedene uyan bir tedavi yöntemi yoktur. Bazı durumlarda, bir steroid enjeksiyonunun tercih edilen tedavi olabileceğini, özellikle de PET aksi takdirde sağlıklı olduğunda ve semptomların sadece kısa süreli rahatlaması tercih edilen sonuç olduğunu belirtti. Bununla birlikte, birçok köpek ve kedi alerjisi müşterileri yılın birkaç ayı boyunca semptomlardan yaşadığı için, veteriner cilt uzmanları normalde hastaları için çok daha uzun ömürlü bir tedavi planının ilerlemesi için nesneldir. Birçok durumda, bu tedavi planları bir tür topikal tedaviyi içerir. Topikal tedavi, belirli bir şampuanla düzenli banyo veya spesifik spreylerin ve/veya köpüklerin uygulanmasından oluşabilir. Hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak, veteriner, hastanın büyük sağlık ve sağlıklı yaşam yolculuğunu ve refahı desteklemek için Douxo® Klorheksidin veya Douxo® Calm’ı reçete edebilir.

S: Evcil hayvan cildi sorunları veteriner hekimlerin teşhis etmesi için en zorlu durum mu?

C: Cilt vücuttaki en büyük organdır. Bununla birlikte, mevcut sağlık ve sağlıklı yaşam durumunu genellikle ya genel görünümünün son derece ince değişiklikleriyle veya saç ceketinin veya cildin önemli, genellikle spesifik olmayan ayarlarıyla tarar. Bu nedenle, aşırı farklı cilt hastalığından muzdarip iki köpek pratik olarak aynı görünen cilt lezyonlarına sahip olabilir. Bu iki sağlık ve sağlıklı yaşam durumu arasındaki ayrım, özel cilt lezyonlarının küçük detayları içinde yer almaktadır. Bir veteriner dermatolog, bu küçük farklılıkları kabul etmek için kapsamlı bir eğitim geçirmiştir ve bu nedenle, özel hastalığa ve özel evcil hayvanların ihtiyaçlarına ek olarak, tedavi planına ek olarak gerekli teşhis çalışmasını daraltabilmiştir.

Köpeklerde ve kedilerdeki deri hastalığını doğru bir şekilde teşhis etmek için satın alırken, aynı zamanda hayvanı gereksiz testlerden korumak ve sahibini haksız masraflardan korumak için, deneyimli bir veteriner veya veterinerlik yardımını almak en iyisidir. Dermatolog, evcil hayvan sürekli bir cilt veya kulak probleminin herhangi bir göstergesini sergiler.

S: Durumların karmaşıklığı değiştiğinden, birçok genel uzmanın bir durumu veteriner bir dermatoloğa yönlendirme zamanı ne zaman?

C: Birçok genel uzman, köpeklerde ve kedilerdeki ciltle ilgili sağlık ve sağlıklı yaşam sorunlarının çoğunu yönetmek için son derece rahattır. Bununla birlikte, alerji gibi tipik cilt problemleri olan bazı hayvanlar, geleneksel olarak kullanılan tedavilere yanıt vermezler ve bu nedenle cilt hastalıklarının uygulanması için farklı bir tedavi yöntemine ihtiyaç duyarlar. Yine de, diğerleri, büyük olasılıkla yüksek derecede uzmanlık bilgisine ihtiyaç duyan olağandışı dermatolojik konulardan deneyimler. Her iki durumda da, genel uzmanın ideal olarak danışması ve ideal olarak, müşterinin ön çalışma için bir veteriner dermatoloğuna ve uzun süreli bir tedavi planının oluşturulmasını ifade etmesi tavsiye edilir.

S: Bazı köpek cildi sorunları genetik olarak ilişkilidir. Eğer öyleyse, hangileri, bunlara yatkın bazı ırklar var mı?

C: Bazı cilt sorunları için belirli bir genetik bağlantı tanımlanmıştır. Bir örnek Altın Retrievers’ın ikthisi olabilir. İkthisoz durumunda, bireyin genel görünümünü büyük ölçüde etkileyebilen ve hayvanı ikincil bakteriyel ve mantar cilt enfeksiyonlarına yatkın hale getirebilen şiddetli, genelleştirilmiş kepekten etkilenen hayvan deneyimleri.

EkY, belirli bir gen için bazı hastalıkları izleyebileceğimiz için, aynı şekilde, bazı köpek ırklarının spesifik cilt hastalığı oluşturma olasılığının diğerlerinden çok daha fazla olduğunu anlıyoruz. Örneğin, Collies, Shetland Sheepdogs ve Alman Çobanları, diskoid lupus eritematozus adı verilen enflamatuar bir cilt hastalığı için bir cins tercihi sergiliyor. Benzer şekilde, Sibirya Husky ve Alaska Malamute, çinkoya duyarlı dermatozun ilerlemesine eğilimlidir.

S: Hipotiroidizm ve Cushing’in hastalığı, uygun tedavi ile ele alınabilecek birkaç tedavi edilemez cilt bozukluğu arasındadır. Başkaları var mı?

C: En iyi çabalarımıza ve veteriner araştırmalarındaki mükemmel ilerlemelere rağmen, bazı hastalıklar tedavi edilemez kalmıştır. Örnekler arasında hipotiroidizme ve Cushing hastalığına ek olarak alerjik dermatit, pemfigus ve lupus bulunur. Bununla birlikte, bu rahatsızlıkların tedavi edilemez olmasına rağmen, veteriner tıbbı, evcil hayvanın çok daha rahat bir yaşam sürmesine izin vermek için yöntemler keşfetti.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *