• Uncategorized
  • 0

Petmeds® Bütünsel Veteriner Tıbbı Anlama

Eklentiler Paylaşım ButtonsShare’i FacebookFaceFacebookShare’ye PinterestPinterestPinterestShare’e Moreaddthismore’a Twittertwittertwittershare

Konvansiyonel tıp ve cerrahi sunmanın yanı sıra, şimdi bütünsel veteriner tıbbı olarak adlandırılan şeyde uzmanlaşmış sayıda veteriner var. Bütünsel veterinerler, hayvanlara, sağlıklı veya hasta olma ve bir evcil hayvanı değerlendirirken toplam ortam açısından bir bütün olarak bakarlar. Bu prosedür, diyet faktörleri, pestisitler veya aşılama gibi toksik maruz kalma ve ayrıca vücudu bir bütün olarak dengeye ve sağlığa uyarmak için kullanılan spesifik yumuşak tedavilerin kullanılması gibi hastalık ve tedavinin potansiyel nedenlerini anlamaya yardımcı olur.

Bir evcil hayvanın tek bir semptom seti olsa bile, bütünsel veteriner, geçmiş ve geçmiş ve şimdiki semptomları alacaktır. Öte yandan, geleneksel tıp tipik olarak vücudu tümü oluşturan farklı kısımlarda hasta olarak görür ve ayrıca çeşitli semptomlar mevcut olduğunda bu farklı vücut kısımlarını tedavi için değerlendirmek için arttırıcı sayıda uzman ekler. Cerrahi, iç hastalıkları, kanser tıbbı (onkoloji), ortopedi, davranış veteriner tıbbı vb. Uzmanlarla istişareler, hepsi çeşitli semptomlara sahip bir müşteri üzerinde tam bir çalışma oluşturabilir.

Bütünsel veteriner tipik olarak tüm vücudu tedavi etmek için sadece bir veya birkaç tedavi rejimi kullanacaktır. Teşhis ve tedavi için bütüncül yöntemlerin örnekleri arasında homeopati, akupunktur ve Çin tıbbı, kayropraktik ve Ayurveda tıbbı bulunmaktadır. Çok sayıda geleneksel veteriner, önleyici ve terapötik beslenme takviyelerinin kullanımı da dahil olmak üzere bu yöntemlerin sayısını uygulamaya dahil etmektedir. Bunlar gibi yaygın olarak kullanılan birkaç PET ürünleri, proantozon gibi antioksidanlara ek olarak, Nordic naturals gibi Omega 3 yağ asitleri ve transfer faktörü içerir.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *