• Uncategorized
  • 0

“Babasız;” Veya, ölü kediler ve kentsel çöp kutusu

İşte, komik bir ticaret kartı olarak yayınlanan, üzücü bir şehir kedisi hayatının bir hikayesi. “Baba” öldü ve kırılmış bir süpürge ve diğer bazı olasılıklar ve bitkilerle birlikte, kentsel hurda koleksiyoncusu tarafından bekliyorum. Daha büyük ölü hayvanların cesetlerinin “çeşitli şekillerde” geri dönüştürüldüğünü, deri için kurtarılan gizler, gübre için kullanılan bedenleri ve kemikleri fırça kolları da dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullandığını biliyorum. Ama ölü kedilere ne olduğunu bilmiyorum! Sanırım, bir şehir kedisi sahibinin evcil hayvanları gömmek için biraz karaya çıkmadığı sürece, hatta çöp kutusuna sarılmış sevgili bir evcil hayvan kedisi bile. Ancak bu adam, bir mahalle sokak kedisi olabilir. Annem kedisinin de wits tarafından yaşadığını düşünmeye meyilliyim. Bir şey için, yavrularından beşinin hepsine sahiptir; On dokuzuncu yüzyılın kedisi sahiplerinin, bir yavru kedi dışında, tipik olarak doğduktan hemen sonra dinlenerek boğulması yaygındır. Bu kedileri sunma stratejisinin onları antromorformları – ancak yalnızca bir noktaya kadar olması ilginçtir. Anne ve yavru kedi arka bacaklarında ve ağlayanlar üzerinde yürüyorlar, ancak onları daha fazla “insan” yapan diğer sahneler tarafından giysiler ya da desteklenmiyorlar.

Tom Sawyer’ın maceralarında, Mark Huckleberry Finn, başka bir çocuktan elde ettiği ölü bir kedinin etrafında sürüklenmeyi tanıtıldı. Siğillerden kurtulmak için bir cazibe için kullanmayı planlıyor. Aynı zamanda, küçük çocukların para birimi-daha az dünyasında ticaret yapma kabiliyetine hayranlık amacı. Ölü kediler için başka kullanım örnekleri varsa, onları öğrenmekten memnuniyet duyarım.

“Babasız.” H. O’Neill & Co. için Reklam Ticaret Kartı, Kuru ve Fantezi Mal Mağazası, New York, CA. 1880. Litografi E. Wells Sackett & Bro., New York.
Bu, mizahı için popüler kültürün başka bir alanını arayan hayvanların görüntülerinden biridir. 1870’te A. W. HAVENS, “BABULLSE” başlıklı bir şarkının gözyaşkanı yayınladı: “Babası öldü, şimdi bizden gitti. Burada bize bakacak kimse yok. ” Bununla birlikte, buradaki mizah, duyarlılıklarım için rahatsız edicidir. İnsanların zaman içinde komik değişiklikler olduğunu ve mizahın sıklıkla zalimce zalim bir kenarı olduğunu hatırlamak önemlidir. Ticari kartlar genellikle karalama defterleri için toplandı ve bugün böyle bir görüntüye sahip bir çocuğun onayladığımızı sanmıyorum. Çocuklar bu tür ölü hayvanların bu türden bir şekilde tasvirinden korunurlar.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Daha

LinkedIn
Tumblr

Bunun gibi:
Yükleniyor gibi …

İlişkili

Victoria Ticaret Kartları 18, 2017’de Komik Kediler “Reklam Ticari Kartı”
Kedi CoateShip, Victoria Stylejuly 6, 2014 “Antropomorfizm”
Bulldog mizah: City Lifemarch 22, 2017’de Watchdogs’ta Ticaret Kartevi Yorumlar “Reklam Ticaret Kartı”

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *