• Uncategorized
  • 0

Chicago, 1958’in gizemli bir kahraman köpeği: yardımınız gerekli!

“Kahraman köpeği,” Posthumous Photo, Chicago, IL, 1958. Fotoğrafçı Bilinmiyor.
İşte gerçekten çözülmesi gereken bir gizem, ve umarım yardımcı olabilirsiniz! Yıllar önce, “sivilceli chicago kahraman köpeği” nin bu ölümcül fotoğrafçılığını satın aldım. Görüntülerin ters tarafında hiçbir bilgi yoktu, ancak 8 “x 10” siyah ve beyazlar kullanılmayan gazete fotoğraflarına benziyordu. Satıcının ya resimler hakkında hiçbir bilgisi yoktu.

Spotty Kahraman köpeği “Lassie Gold Ödülü” kazandı. Sizin için, güçlü kaplamalı Collie Lassie, 1940 yılında yayınlanan Lassie Comen-Home’un bir genç yetişkin romanı yıldızıydı. Roman, 1943’te bir film oldu ve Lassie (gerçekten PAL adında bir erkek collie) oldu. Bir dizi filmin izlediği popüler. Sonra ilk 1954’te havalanan ve yirmi yıl boyunca devam eden televizyon şovu Lassie geldi. Pal sonsuza dek yaşamadı, elbette, ama torunları sonraki lassies oynadı. Lassie sadece bir medya makinesinin merkezinde değildi, ancak lassie ürünleri prolifiye edildi, de: Bebekler, çocukların kitapları, öğle yemeği kutusu ve posterleri ve diğer eşyalar. Küçük bir kız olarak, Lassie’yu izledim, her zaman 1950’lerin sonlarında ve 1960’ların başlarında PAL’e karşı oynanan çocuk olan çocuğun ve 1960’ların başlarında olan çocuğu olan Timmy’nin bir çeşit damla olduğunu düşündüm.

1957’de, kahramanca Lassie karakterinin popülaritesi, insanları korumak ya da kurtarmak da dahil olmak üzere, istisnai bir şey yapmış köpekleri anmak amacıyla, Lassie Gold Ödüllerinin oluşturulmasına yol açtı. Fikri ödüllerine yol açtığı açık değil, kazananları aday gösteren veya seçtiği dedi. 1958’deki ilk ödül, II. Dünya Savaşı’nda ölmüş bir köpeğe görüldü. Bu yüzden buradaki sivilce, bir taraftaki Lassie’nin resmine sahip büyük bir yaldızlı bronz madalya dahil ödülün erken bir alıcısı oldu. Bir madalya sivilceli yukarıda asılı ve 500 dolarlık bir tasarruf bonosu, görünüşte ödülün bir parçası, sağından görülebilir. Ancak, Lassie Madalyasının, sivilceli tabutun önündeki açık durumda daha büyük olabileceğini düşünüyorum.

Lassie Gold Ödülü’nün alıcılarının bir listesini aradım, ancak bir tane bulamadım. Bir 1964 gazete makalesi, 1964’e kadar 200’den fazla köpeğin aldığını belirtti. Ödül 1970’lerde devam etmiş gibi görünüyor.

Peki sivilceli kimdi? Onu bulmuş olabilirim, ama doğru olduğumu düşündüğünüzü ve daha fazla bilginiz varsa bana bildirin. İşte bulduğum kahramanca sivilceli.

Bu, bir çift soyguncudan, sahibi Vivian Piorcharz, Vivian Piorcharz’u kurtardıktan sonra sivilceli hemşirelik bir görüntüsüdür. Birleşik Press tarafından bir insan ilgi taşı olarak yayınlanan bu, bu, 21 Mart 1958’de Harlingen, Teksas’taki yerel bir gazetenin baskısında yayınlandı. Orijinal fotoğrafa geri dönme ve bir büyüteç kullanarak, bence adını lassie madalyası üzerinde yaptığımı düşünüyorum. Ayrıca, tabutun sol ve sağında görünür monte edilmiş kupürler vardır.

Peki sivillığa ne oldu? Eğer bu ise, sadık köpek kahramanca tapusundan sonra uzun süredir hayatta kalmadı. Belki de kafa travmasından öldü. Corpse’nin karşısındaki beyaz işaretler fotoğrafla tam olarak eşleşmiyor, ancak belki de sivilceli vücudun biraz doluydu.

Daha fazla bilgi aramaya devam edeceğim. Hikayeyi daha fazla doldurabilirseniz bana haber vermekten çekinmeyin!

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Daha

LinkedIn
Tumblr

Bunun gibi:
Yükleniyor gibi …

İlişkili

SGT. Stubby ve Postane Köpeği Oits: Mascotsapril 15, 2018in “köpek kahramanı” anlamı
Portrem için poz bu kadar Boremay 24, 2016 “Carte des Visite” dır.
Radyo Yetim Annie’nin Köpekler Hakkında Kitap, 1936Januarya 9, 2018in “Evcil Hayvanlardaki Tavsiye Edebiyatı”

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *