• Uncategorized
  • 0

Pireler yanı sıra diğer Itches, bölüm III: 1950 arasındaki Tarak-A-Bit Atomizer, 1950

Counter-üst ekran, Tarak-A-Bit atomizör, Tarak-A-Bit Şirketi, Seattle, Washington, olarak iyi 1952 olarak.
Bit sezonu üzerimize geri yanı sıra hayvan sahipleri herhangi bir yerde bu pahalı, ancak son derece etkili, topikal aylık tedaviler için cüzdanlarını boşaltıyor. Bir bitkinin yapılmış seçenekleri ile aile Evcil yanı sıra yatak püskürtme için sarımsak yanı sıra köpekler bira mayası beslenerek, az masraflı paylaşan evcil hayvan sahipleri hem de yönetilmesi pire kimyasal ücretsiz tekniklerin internet mahalle üzerinde gelişen olasılığı da yoktur yarpuz.

Ben (iyi 2016 5 Ekim olduğunca 10 may 2014) “de diğer kaşınıyor olarak Pire” konulu makalelerin bir çift yazdım. Bunlar hala benim aile evcil yanı sıra endüstriyel pire tozları kökenleri üzerine, benim en iyi çabalarına rağmen istila delil gösterilip gösterilmediğini incelemek için kullanmak pire tarak ait yararlanmak size standardına arka plan sağlayacaktır.

Bu girdi, “Tarak-A-Bit Atomizer,” kedi veya köpek derisine toz yakın mesafede olduğu bir atomizer ile standart pire tarak entegre teşebbüs patentli bir yenilik odaklanmaktadır. Koleksiyonum on Tarak-A-Bit Atomizörlerle bu kullanılmayan karşı üst ekran içerir. sıra küçük bir öğretim broşürün meydana her tarak kafası çok dikkatli bir şekilde selofan kapatılır. tarağın baş plastik; ampul malzemesi sıkmak için de sert olmak kadar sona hem de kauçuk gibi görünmektedir.

Detay kendi ekran paketinde Tarak-A-Bit atomizörler.
Tarak-a-Bit Atomizer Seattle, Washington Tarak-A-Bit ticari hesaba atanan John L. Sullivan tarafından 1952 yılında patenti alınmıştır. Burada yaptığı patent için şekildir. evcil hayvan sahibi ampul sıkılmış toz tarağın boyun itildi tam olarak nasıl bir kesit diyagramıdır.

Bu aynı zamanda aynı zamanda yaklaşık olarak diğer bazı kişiler, benzer şekilde taraklar patent bu arada tatbik pire tozu için kullanılan, patent verilmesi yanı sıra, bu uygulama arasında yaklaşık üç yıl sürdü. Burada gerçekten Tarak-A-Bit aplikatör önce iki yıl yedi bir “Böcek Öldürücü Tarak-Aplikatör,” için çizim bir daha patenti olduğunu.

Ben patent hakkında hiçbir böcek ilacı aplikatör bu tip sıra şimdiye kadar ben mucitler arasında temas olsun hiçbir kanıt bulabilir gibi daha bir mucit daha çok ilgilenilen oranının bir konu olmanın sona erdi neden kavramı, ya da davalarını var ihlali. benzer çözümler ile geliyor yanı sıra aynı konu ile ilgili kafasında bir takım – Bu sadece o şeylerden biri olabilir. Neredeyse kesinlikle Tarak-a-Bit mümkün kıldı Bir şey İkinci dünya savaşından sonra plastik çoğalmasıdır. Her bir dişin bir baz biraz deliğe sahip bir içi boş tarak kalıplama plastik ile basit.

Ben selofan kapağını zarar vermeden onları üzerinden çalışma birine başardı sıra sıra her Tarak-A-Bit, bir yön broşüründe ile geldi.

Tarak-A-Bit aplikatör için Öğretim broşür. Ön taraf, katlanmamış.
Tarak-A-Bit aplikatör için Öğretim broşür, ters tarafı.
Tarak-A-Bit hakkında inanmak büyüleyici bir kaç şey öneriyor. Birincisi, dünya savaşı II ile uyumlu yirmi yılda evcil hayvan sahipleri için ürünlerinde beklenmedik boost bir örnektir. toptancılar yanı sıra hayvan dükkan sahipleri amaçlı olarak All-hayvan, gibi dergileri incelenmesi belki diğer savaş sonrası yenilik işletmeler ile bağlı küçük şirketler, köpekleri sahip deneyimini geliştirmek içindir yeniliklerle, kediler çok dışarı pompalanır düşündürmektedir , parakeets yanı sıra diğer yaratıklar. (Bir tane daha post paraket tutmak için 1950’ler trend ile bağlantılı yenilikleri ele alacağız.) Tarak-A-Bit uygun olması gerekiyordu, bir satış zamanda ev ürünlerinin türü için bolca kullanılan sıklık. Bu hayvan tımar olarak pire için tedavi, keneler gibi bir uygulama ile biti entegre çünkü bu oldu. siz de talimatları teslim olarak geriye dönersek, ancak, aplikatör bir tarak yanı sıra pire tozu bir çalkalayıcı daha kullanmak çok daha kolay her türlü gerçekten olmadığını göreceksiniz. Bir kere, metin açıkça tıkanma ile sorunları olduğunu düşündürmektedir.

İkincisi, Tarak-A-Bit DDT, pire tozları dahil olmak üzere ev ürünleri çok içine tanıtıldı toksik ancak her yerde böcek ilacının kullanılması yapmadı. olarak pire tozu içine DDT tanıtılan köpekler için reçetesiz satılan ilaçlar bir çizgi yapılan Pulvex, erken 1946 olarak Tarak-A-Bit toz çevresinde olmuştu hepsi piretrins, rotenon yanı sıra piperonil içeriyordu bir hem bu kadar hala şampuan biti Piperionil bir varyantı, bir durumda, bahçe spreyleri içinde kullanmak ve iken. Tarak-A-Bit broşür o veterinerler yanı sıra evcil köpek yetiştiricileri tarafından yetkilendirilmiş edildiğini böcek öldürücü toz, hem de güvenli olduğunu hayvan sahipleri güvence bir noktaya yapar ihbar.

Seattle-bazD tomb-a-pire işleri uzun sürmedi ve henüz bu konuda hiçbir şey keşfedemem. 1951’de, bir kaç Doğu kıyı şeridi gazetesinde reklamlarda “atomize tarak-a-pire”, ilanlarda ortaya çıktı; Burada, 1951’de Philadelphia’daki Gimbel’den bir reklam. Ancak işletme 1953’e kadar gitmiş gibi görünüyor.

Comb-A-File Atomizer, Philadelphia Sorgulayıcı 19 Ağustos 1951. Tarak-A-Pire Pet Bölümü
Pire içindeki bir sonraki gelişme, evcil hayvanları yönetir, pire yakalı, pire öldüren bir kimyasalla emprenye edilmiş kalın bir plastik şerit oluşturulmasıydı. Gelecekteki bir postada, Bit Powards’da DDT’nin kullanımı ile birlikte buna gideceğim. Bu arada, evcil hayvan sahiplerinin, evcil hayvan sahiplerinin, kabartma dileği (hem hayvanlarımız için hem de kendimiz için hem kendimiz için) ısırma böcekleri arasında mücadele ettiğimiz gibi meşgul olduğumuzu ve uzun süreli samimi olmayanların olası tehlikelerinin bulunduğu inançla ilgilendik. potansiyel olarak toksik kimyasallarla birlikte.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Daha

LinkedIn
Tumblr

Bunun gibi:
Yükleniyor gibi …

İlişkili

Pire ve diğer kaşıntıların yanı sıra – ’tis hala sezon (bölüm iki) 5 Ekim 2016’da “Köpekler”
Geçmişteki diğer kaşıntıların yanı sıra pire ile başa çıkmak, 10, 2014) “Evcil”
Richard Goodwin, Pet Köpek Uzmanı, Parça IFEIBRACT 23, 2017 “Evcil Hayvanlardaki Tavsiye Edebiyatı”

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *