• Uncategorized
  • 0

Gevşek tasma yürüyüşü: Otomobilden köpek parkına 11-15

günler, birçok köpeğin gevşek bir tasma üzerinde yürümesi zor bir alandır.

Ace (resimde değil) ve bugün Fargo’daki 45. Cadde Köpek Parkı’na gittim ve tasma ve tasma dışı topuklarda biraz pratik yapmak için. Parkta başka köpek yoktu, bu yüzden Ace ve ben için ideal bir zamandı.

Birçok köpek gibi Ace, Canine Park’taki otomobilden bile çıkmadan önce genellikle heyecanlı bir moddadır.

Atlamasına izin vermeden önce her zaman yırtılmadığından emin olurum. Bu, “Tamam” diyene kadar oturduğu ve beklediği anlamına gelir. Artık otomobilden asla akmaz. Ama eskisi zaman, onu en iyi geri koydum ve şartlarımdan atladım.

Mutt, otomobilden kapıya çok iyi yürüdü. Boğulma yakası vardı, ama gerçekten gerekli değildi. Tasmasını çıkardım ve önümüzdeki 20 dakika kadar tasma yaptık. Rastgele yürüdüğümden, ona ve ondan uzaklaştığımdan ve tenis toplarının üzerinden geçtiğimden emin oldum.

Canine Park, as için müthiş bir yer ve çalışmam çünkü her yerde tenis topları var.

Tenis toplarını yalnız bırakması bekleniyor çünkü çifte bir meydan okuma alıyor. Ace’in tenis top takıntısı hakkında keşfettiğim bir şey, çalışma modundayken onları yalnız bırakmasıdır. Çalışmadığımızda, hiçbir şeye kolayca sabitlenir.

Gevşek tasma yürüyüşüne gelince, Ace çok iyi gidiyor. Bugün onu rahatsız eden tek şey, her yere dağılmış çöptü.

Görünüşe göre kağıt, plastik şişeler ve diğer çöp parçaları cazip kokularla doludur. Ace’den çöpü yalnız bırakmak çok fazla odaklandı.

Gerçekten, tuvalete gitmesi gerektiğini seçerse Mutt beni görmezden geliyor ve bekleyemez. Sanırım istemeden onu, çimlerde olduğu sürece istediği zaman durup tuvalete gidebileceği konusunda eğittim. Ama bazen gerçekten rahatsız edici.

Bunu nasıl düzelteceğimi bilmemin tek yolu, şartlarıma devam etmesi için zaman verdiğimden emin olmaktır, böylece kendi “çukur duraklarını” yapması onun için bir sorun olmayacak. Bu arada, bir köpek prednizondayken, yaklaşık her saat işemek zorunda! Zavallı as.

Yürüyüşümüz bugün yarım saatte olmasına rağmen, Ace eve geldi ve kendi mahallemizde daha uzun bir yürüyüş yapmayı tercih ettiğimizden çok daha sert çöktü. Bu sadece köpekler için zihinsel zorlukların ne kadar önemli olduğunu gösterir.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *