• Uncategorized
  • 0

Büyük araştırma çalışması, terapi köpeklerinin, Zoetis tarafından desteklenen kanser tedavisi gören çocukların hane halklarına

“köpeklerin yanı sıra gençlik kanseri çalışması” nın, umut verici, az kullanılan silahın etkinliğini ölçme etkinliğini sağladığını göstermektedir. Kansere Savaş

Köpeklere uzun zamandır insanlığın en iyi arkadaşı olarak adlandırılıyor, ancak büyük bir yeni bilimsel araştırma çalışması, bir köpeğin de en büyük ihtiyaçları olan zamanlarda bir ailenin en iyi iyi arkadaşı olabileceğini gösteriyor.

Yedi yıllık öncü araştırmanın ardından, ülkenin ilk ulusal insancıl organizasyonu olan Amerikan Humane, uzun zamandır beklenen “köpeklerin yanı sıra gençlik kanseri çalışmasının” sonuçlarını ortaya çıkardı, ilk ve en büyük randomize, yönetilen klinik çalışma titizlikle Pediatrik onkoloji alanındaki hayvan destekli tedavinin (AAT) etkilerini belirleyin. Bugün Pediatrik Onkoloji Hemşireliği Dergisi’nde yayınlanan sonuçlar, bir terapi köpeğinden rutin gördüklerinin kanser tedavisi gören çocukların hane halklarına önemli psikososyal faydalar sağlayabileceğine dair kanıtlar sunmaktadır.

Veriler, ebeveynler ve tıbbi personel arasında daha iyi tıbbi bakıma yol açabilecek tıbbi personel arasında daha iyi iletişim ve özellikle de duygusallarıyla ilişkilendirilebilecek şekilde azalmalar da dahil olmak üzere, ebeveynler üzerindeki olumlu etkileri göstermektedir. işlevsel.

Birincil dedektifin yanı sıra Amerikan insancıl araştırma çalışması Dr. Amy McCullough, “Bu araştırma çalışması, insanlar ve hayvanlar arasında paylaşılan hayati bağın faydalarını anladığımızı ilerletiyor” dedi. “Bulguların hastane ortamlarındaki terapi hayvanlarına erişimi artırabileceğine, terapi köpek eğitimini ve uygulamayı geliştirebileceğine ve gençlik kanserinin zorluklarıyla ilgilenen haneler için refah sonuçlarını artırabileceğine inanıyoruz.”

Köpekler ve gençlik kanseri çalışması hakkında

Onlarca yıldır, hayvanların rahatlık getirme ve hastalıkla anlaşmaya yardımcı olma gücü hakkında övgüselleştirici hikayeler oldu. Çalışmalar AAT’in faydalarını önermiş olsa da, bu bulguların çoğu büyük ölçüde anekdot olmuştur ve bilimsel titizlikten yoksundur, bu nedenle AAT’ın araştırma, finansman ve sağlık alanları tarafından kabul edilme kabiliyetini engellemektedir. gürültü tedavisi seçeneği olarak. AAT’in en iyi yöntemlerini eksik kılan AAT’in terapi hayvanları üzerindeki etkisi gibi ekstra önemli araştırma çalışma alanları da mevcuttur.

2010 yılında, Zoetis’in finansmanı ile Amerikan insancıl araştırmacılar, AAT’in kanserli çocuklar, ebeveynleri ve onları gören terapi köpekleri için etkilerini titizlikle belirlemek için köpeklerin yanı sıra Gençlik Kanseri (CCC) araştırma çalışmasına başladı. Araştırma Çalışması için Ekstra Fonlar Terapötik SEE’lerin terapi üzerindeki etkisi köpeklerin kendileri, İnsan Hayvan Bond Araştırma Araştırma Enstitüsü (Habri) Vakfı’ndan bir hibe ile alınmıştır. American Humane, şunlarla üç aşamalı bir bilimsel araştırma çalışması yaptı:

Kapsamlı İhtiyaç Değerlendirmesi (2010’da başlatıldı): Araştırma çalışma ekibi, odak gruplarıyla birlikte görüşmelere ek olarak, hayvan destekli terapi ve pediatrik onkoloji alanlarında araştırma çalışmasının mevcut belirtilmesini belirlemek için kapsamlı bir literatür değerlendirmesi gerçekleştirdi. Pediatrik onkoloji hastaları, kanserli çocukların ebeveynleri, hastane personeli ve pediatrik sağlık ortamlarında terapi köpekleriyle gören hayvan handlers. Toplu olarak, bu bulgular tam klinik çalışmada sonuçlanan çalışmanın gerekçesini ve nihai hedeflerini şekillendirmiştir. Literatür incelemesini buradan kontrol ettim.

Pilot Çalışma: Daha sonra, Tennessee Üniversitesi Veteriner Tıbbı, Tennessee’deki Tennessee Üniversitesi Veteriner Tıp Koleji ile birlikte iki hastane bölgesinde (East Tennessee Çocuk Hastanesi’nde bir pilot araştırma çalışması (Ocak ayları arasında ve Haziran 2013 arasında toplanan veriler) yürüttük. Tampa, Florida’daki St. Joseph’s Çocuk Hastanesi gibi) tam klinik araştırmanın stilini ve uygulanmasını bildirmek için.

Pilot araştırma çalışması raporunu buradan kontrol edebilirsiniz.

Tam Klinik Araştırma (Ocak 2014 ile Eylül 2016 arasında toplanan veriler): Üçüncüsü ve son olarak, Amerikan Humane, ülke çapında beş bölgede tam bir klinik araştırma yaptı: Florida, Tampa’daki St. Joseph’in Çocuk Hastanesi; Portland, Oregon’daki Emanuel geleneğinde Randall Çocuk Hastanesi; Kaliforniya, Sacramento’daki UC Davis Çocuk Hastanesi; UMass Memorial Çocuk Tıp Merkezi/Worcester/North Grafton, Massachusetts Tufts Veteriner Tıbbı Enstitüsü; Tennessee, Nashville’deki Vanderbilt’teki Monroe Carell Jr. Çocuk Hastanesi.

Araştırma Çalışması Araştırma Çalışması, Terapi Köpeklerinden (Tedavi Grubu) rutin gören 60’ı ve 46’sı da dahil olmak üzere, yakın zamanda kanser teşhisi konan 106 pediatrik hastaya uydu.Ortak tedavi (yönetme grubu) var. Tedavi grubundaki çocuklar, ortak bakımlarına ek olarak dört ay boyunca bir hafta hakkında bir terapi köpeği ile 20 dakikalık seanslar aldı. Hasta popülasyonu, yakın zamanda kanser teşhisi konan 3-17 yaş ve ayakta tedavi kliniğinde rutin kemoterapi tedavisi gören çocuklardı. Araştırma çalışması, stres, kaygı ve hastalar ve ebeveynleri arasında sağlıkla ilgili yüksek yaşam kalitesini değerlendirmek için çeşitli fizyolojik ve/veya zihinsel önlemler kullanılmıştır.

Araştırmacılar, genel stres, çocuklar için stres ve kaygıda önemli bir farklılık keşfetmediler, aynı zamanda ebeveynler veya araştırma çalışma grupları arasındaki çocukların HRQOL’si. Bununla birlikte, veriler, terapi köpeklerinden rutin görülen hastalar arasında hastalığa bağlı endişenin yanı sıra stres ve anksiyetenin sabit kaldığını, yönetimi grubundaki çocuklar çalışmanın programı üzerinde önemli ölçüde daha endişe duyduğunu göstermiştir. Ek olarak, tedavi grubundaki ebeveynler, çocuklarının kurum işleyişinde önemli gelişmeleri olduğunu bildirmiştir.

J. Michael McFarland, “Çalışmayı tasarlarken, kasıtlı olarak kapsamlı bir zorluk yaratmaya çalıştık ve hayvan destekli terapi alanında çok merkezli, prospektif, plasebo kontrollü çalışmaların mümkün olduğunu gösterdik” dedi. , İcra Direktörü, Zoetis’te ABD Buddy Hayvan Reklamcılığı. “Köpekler ve Gençlik Kanseri Araştırma Çalışması, bu alandaki en zor zorluklardan birini ele aldı – hizmet köpeklerinin ciddi bir hastalıktan muzdarip çocuklara yardım etmede etkisini değerlendirdi. Sonuçlar bize insan-hayvan bağının gücüne ilişkin önemli bilgiler sağlıyor ve bu alanda gelecekteki araştırma çalışmasını bilgilendirecek. ”

İnsancıl bir organizasyon olarak, Amerikalı insancıl araştırmacılar da aynı şekilde, bu tür müdahalelerin terapi köpekleri üzerindeki etkilerini ölçmek için çalıştılar ve ziyaretlerden sonra köpeklerin tükürüğündeki stres hormonu kortizol seviyesini ölçtüler. Veriler, katılımcı terapi köpeklerinin, faaliyetlerin sıkıntıyı tetiklediğini veya hayvanların refahına zarar verdiğini gösteren hiçbir endikasyon gösterdiğini göstermektedir. Araştırma Fonları Terapötik SEE’lerin terapi üzerindeki etkisi köpeklerin kendileri, İnsan Hayvan Bond Araştırma Araştırma Enstitüsü’nden (Habri) bir hibe aldılar. Bu bulgular burada uygulamalı hayvan davranışı biliminde yayınlanmaktadır.

Habri İcra Direktörü Steven Feldman, “Bu araştırma çalışma işi önemlidir, çünkü şu anda uygun eğitim ve işleme ile hastane ortamlarında terapi hayvanlarının refahının olumsuz etkilenmediğine dair güçlü kanıtlarımız var” dedi. “Bu çekici bulgulara ek olarak, terapi hayvan organizasyonları, işleyiciler ve yüksek bakım gereksinimlerinin yanı sıra ilgili hayvanlar için refahı karşılamaya hizmet ettikleri sağlık ve sağlıklı yaşam bakım tesisleri için önemlidir.”

“Bu araştırma çalışması, gençlik kanseri savaşında belki de az kullanılan silahların anlaşılmasının yanı sıra önemli bir adımdır” dedi. “Etkinliğine işaret eden yıllarca süren anekdot kanıtlarından sonra, son olarak, kanserli çocukların hane halklarına hayvan destekli terapinin faydalarının bilimsel olarak desteklenmesini geniş bir şekilde inceleyebildik. Bu incelemenin daha da kapsamlı araştırma çalışmasının yanı sıra, bu erişilebilir yardımcı tedavinin artan kullanımını ve hayati yardım sağlayan ve her yıl kanser teşhisi konan 10.000’den fazla çocuğun hanelerine destek sağlayacağını umuyoruz. ”

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *